Życie w Anglii

Sprowadzenie zwłok do Polski

By móc sprowadzić ciało bliskiej nam osoby zmarłej z Anglii do Polski musimy dysponować następującymi dokumentami:

Pogrzeb w Anglii

pogrzeb w anglii

Śmierć nie jest tematem lekkim jednak ważnym i dobrze jest znać obowiązujące procedury ceremonii pogrzebowych na wypadek różnych okoliczności. Jeśli bliska nam osoba umrze w Anglii i to my zajmiemy się wszelkimi kwestiami dotyczącymi jej pochówki warto poznać fakty.

Święta i dni wolne od pracy w Anglii w 2013 i 214 roku

Święta i dni wolne od pracy w Anglii w 2013 i 214 roku

Angielska kuchnia

Niestety angielska kuchnia nie cieszy się zbytnią sławą na świecie a wręcz przeciwnie – bez trudu można znaleźć jej krytyków.

Kuchni angielskiej najczęściej zarzuca się po prostu brak smaku i jest w tym dużo racji bowiem w kuchni przeciętnego Anglika nie znajdziemy zbyt wielu przypraw. Ponadto po świecie krąży opinia, według której Anglicy nie przykładają zbyt dużej uwagi do jedzenia a potrawy przez nich przyrządzane są najczęściej tłuste, tuczące i nie można powiedzieć, by każdy posiłek był odpowiednio dobrany pod względem składników odżywczych. Anglicy nie lubią spędzać czasu w kuchni, dlatego zazwyczaj wybierają gotowe przetwory, które wystarczy włożyć do piekarnika bądź mikrofalówki.

Wynajem mieszkania

wynajęcie mieszkania w anglii

Na początku warto zaznaczyć, że ceny wynajmowanych mieszkań czy domu będą różnić się w zależności od jego lokalizacji, rodzaju, warunków mieszkaniowych a nawet okresu wynajmu.

Najtaniej zakwaterujemy się wynajmując pojedynczy pokój dla jednej osoby, jego cena to średnio 90 funtów tygodniowo, ale przy odrobinie szczęście możemy zdobyć taki za 60 funtów. Jeszcze bardziej opłacalną opcją jest wynajęcie pokoju dwuosobowego – te dostępne są już od 110 funtów tygodniowo.

Polacy w Anglii – dane statystyczne

Głównym powodem emigracji Polaków z kraju jest przede wszystkim chęć zarobku i polepszenia swojego bytu. Wylicza się, iż najwięcej z nas wyjechało właśnie do Anglii, by w nowych warunkach rozpocząć nowe, lepsze życie. Według oficjalnych danych statystycznych, w Anglii mieszka około 1 000 000 Polaków a każdego roku liczba ta ulega zwiększeniu.